DNN Designer
3 czerwca 2023   Wyszukaj w portalu:  Szukaj
 > Informacje i program > Program studiów
 
StartInformacje i programe-LearningFAQOpłatyCertyfikat EITCAKontakt
Program studiów

Europejskie Informatyczne Studium Certyfikacyjne Bezpieczeństwo Informatyczne programowo obejmuje 2 semestry, w ramach których studenci uczestniczą w 12 kursach (programowo 180 godzin, przy czym każdy kurs zawiera się w 15 godzinach, w tym 10 godzin wykładów i 5 godzin ćwiczeń lub laboratorium). Szczegółowy program każdego z semestrów studium dostępny jest po wybraniu odpowiedniej zakładki w podmenu po prawej stronie.

Wszystkie kursy szczegółowo omawiają zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa informatycznego i każdy kurs przygotowany jest jako odrębny pakiet dydaktyczny (stanowi niezależną od pozostałych kursów całość tematyczną, odnoszącą się do konkretnej dziedziny bezpieczeństwa informatycznego).

  • I semestr studiów (obejmujący 6 kursów) ma charakter na wpół teoretyczny i praktyczny. Zawiera niezbędne wprowadzenie do kryptografii, bezpieczeństwa sieci komputerowych, i praktycznej problematyki bezpieczeństwa w obszarze obecnie funkcjonującej e-gospodarki. Jeden z kursów stanowi także głębsze omówienie teorii bezpieczeństwa  informatycznego w ogólności. Inny stanowi z kolei wprowadzenie do całkowicie nowego paradygmatu informatyki kwantowej (obecnie najnowocześniejszej technologii informatycznej), która ma duży, potencjalny udział w kontekście bezpieczeństwa informatycznego. Bardzo praktyczny i utylitarny już obecnie charakter ma natomiast kurs odnoszący się do problematyki zarządzania bezpieczeństwem w złożonych rozwiązaniach systemowych lidera w tej dziedzinie: firmy Microsoft.

  • II semestr studiów to przede wszystkim kursy o charakterze praktycznym, uzupełniane laboratoriami, w ramach których słuchacze nabierają praktycznych umiejętności i doświadczenia w posługiwaniu się zaawansowanymi narzędziami i technologiami bezpieczeństwa informatycznego. Kursy obejmują zarówno perspektywę biznesową jak i bardziej techniczną. W pierwszym obszarze bardzo istotne są kursy dotyczące problematyki bezpieczeństwa na różnych warstwach przetwarzania informacji w organizacji, a w szczególności kurs odnoszący się do złożonych aspektów prawnych. W drugim obszarze z kolei bardzo istotny jest utylitarny kurs dostarczający wiedzy i praktyki w obszarze realnych zagrożeń informatycznych (i możliwości wykorzystania istniejących narzędzi) oraz kurs omawiający w sposób fundamentalny przełomową technologię kryptografii kwantowej.
    
I semestr
II semestr
Podmiot certyfikujący Zmniejsz

eitci.jpg

    
Logowanie e-Learning Zmniejsz


Nie pamiętam hasła
Dlaczego studiować | Tematyka studiów | Program studiów | Kadra prowadząca | Organizacja studiów | Regulamin studiów | Sekretariat studiów
Informatyczne Studium Certyfikacyjne eLearning | Warunki korzystania | Polityka prywatności
Wykonanie systemu
Krajowa edycja Studium EITCA realizowana jest przy współfinansowaniu z Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.