DNN Designer
30 listopada 2023   Wyszukaj w portalu:  Szukaj
 > Informacje i program > Dlaczego studiować
 
StartInformacje i programe-LearningFAQOpłatyCertyfikat EITCAKontakt
Dlaczego warto studiować Bezpieczeństwo Informatyczne

Bezpieczeństwo Informatyczne jest obecnie jednym z najważniejszych problemów nowoczesnej informatyki stosowanej, w szczególności w rozwiązaniach sieciowych i komunikacyjnych w sektorach finansowym, informatycznym, telekomunikacyjnym, administracyjnym i wojskowym.

Rozwój informatyki i jej przenikanie do wszystkich sfer życia codziennego powoduje, że stopniowo wyłania się istnienie globalnego społeczeństwa informacyjnego – koncepcji, wg. której podstawową wartością gospodarczą jest informacja, a jej bezpieczeństwo ma fundamentalne znaczenie. Doskonałym tego wyrazem jest strategia lizbońska Unii Europejskiej, która w ramach swojego głównego programu badań i rozwoju (obecnie rozpoczynający się 7 Program Ramowy), mającego na celu zrównanie potencjału gospodarczego Europy ze Stanami Zjednoczonymi, ustala priorytety Technologii Społeczeństwa Informacyjnego i Bezpieczeństwa.

Już dzisiejszy poziom informatyzacji wszystkich dziedzin życia powoduje, że często mówi się wręcz o istnieniu światowej e-gospodarki (która stopniowo obejmuje wirtualizację całego sektora finansowego). Obecnie komercyjny rynek bezpieczeństwa informatycznego, w szczególności w sektorze finansowym jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarem. Implementacja i obsługa zaawansowanych i najnowocześniejszych technologii bezpieczeństwa jest ogromnie pożądana przez wszelkie instytucje, ponieważ bezpośrednio odnosi się do stabilności i niezawodności ich funkcjonowania.

Technologie informatyczne zarządzania bezpieczeństwem, automatyzujące odpowiednie procesy, pomimo transparentności dla użytkowników końcowych, są bardzo złożone i wymagają skomplikowanego wdrożenia oraz nadzoru systemowego przez wysoko wykwalifikowane kadry. Szczególnie w silnie zinformatyzowanym sektorze finansowym kadry pracownicze łączyć muszą wiedzę i kwalifikacje z zakresu nowoczesnego zarządzania, finansowości oraz technologii bezpieczeństwa informatycznego.

Specjalistyczna wiedza i praktyczne umiejętności w zakresie bezpieczeństwa informatycznego stanowią bardzo istotny element podniesienia kompetencji potencjalnych pracowników na wszystkich szczeblach organizacyjnych we wszystkich sektorach nowoczesnej gospodarki.

    
Logowanie e-Learning Zmniejsz


Nie pamiętam hasła
Dlaczego studiować
Tematyka studiów
Program studiów
Kadra prowadząca
Organizacja studiów
Regulamin studiów
Sekretariat studiów
Podmiot certyfikujący Zmniejsz

eitci.jpg

    
Realizator

CompSecur IT Solutions
Centrum Szkoleniowe IT CompLearn
Laboratorium Kryptografii Kwantowej przy Politechnice Wrocławskiej

Krajowa sieć naukowa KBN Laboratorium Fizycznych Podstaw Przetwarzania Informacji

  
Realizator jest partnerem

Partner Microsoft
Partner IBM
Partner Sun Microsystems
Partner Cisco
Partner Juniper
Partner Hewlett Packard
Partner Symantec
Partner Novell
Partner Internet Security Systems
Partner MySQL
Partner RedHat Enterprise Linux

  
Dlaczego studiować | Tematyka studiów | Program studiów | Kadra prowadząca | Organizacja studiów | Regulamin studiów | Sekretariat studiów
Informatyczne Studium Certyfikacyjne eLearning | Warunki korzystania | Polityka prywatności
Wykonanie systemu
Krajowa edycja Studium EITCA realizowana jest przy współfinansowaniu z Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.